Rosmal pakutakse teatrielamusi

6. April, 2017

Reedel, 7. aprillil kell 18.00 on Rosma koolis võimalus osa saada lavastusest „Kentsakas juhtum“.

Sel aastal valmis kaheksanda klassi intensiivse draamaepohhi tulemuseks näidend „Kensakas juhtum“.  Draamatööd noortega vedas õpetaja Külli Volmer, kes on ka valminud etenduse lavastaja.

Näidendi aluseks on inglise kirjaniku Mark Haddoni noorteromaan autistlike joontega teismelisest poisist Christopherist, kes koera mõrvalugu lahendama asudes, kohtub oma perekonna loo ja iseendaga.

Valjude heliefektide ning mõne vägivaldse stseeni tõttu ei ole 1,5tunnine etendus soovitav väikelastele.

Etendust on mängitud Rosma kooli õpetajatele kui vanemate klasside õpilastele. Kolmapäeval etendus  „Kentsakas juhtum “ esmakordselt laiemale publikule.

Tagasiside etendusele on olnud väga positiivne, etendus on jätnud sügava mulje nii noortele kui täiskasvanutele. Mõned emotsioonid pealtvaatajatelt:

Noormees (14): „ Tõsine. Mängivad hästi.“

Teatrihuviline bürootöötaja: „ Väga sügav etendus. Tuleb tunnistada, et kõik noored mängivad väga hästi. No pisara saab ikka välja.“

Õpetaja: „Täiskasvanule väga valus tükk, sest mängima hakkavad isiklikult puudutavad teemad. Huvitav on see, et lastele see nii valusalt ei mõju, neile on see justkui teraapia. Etendust vaadates toimub lastega midagi väga olulist.

See on esimene etendus  (meie koolis), kus pole kordagi mälu probleemi. Siin näeb väga head improvisatsiooni. Uskumatu, kuidas noored, kes pole ju professionaalsed näitlejad, kannavad etenduse otsast lõpuni välja.“

Näitleja ema: „Etenduse sisu on väga puudutav. Emana oli küll tunne, et võtaksin lapse mõnest valusast stseenist ära, et ta ei peaks seda kogema. Samas saan aru, et lastel on olnud lihtne rollidesse sisse elada, neil ei ole seda taaka. Väga võimas kogemus kõigile.“

Suur aitäh ehedate teatrielamuste eest, Külli, Anni, Aleksander, Hans Erik, Martin ja Kaur!

Kellel etendus veel nägemata, kasutage kindlasti reedel võimalust!

Soovid rohkem teada, miks draamaõpe teismelise noore arengut toetab? Uuri Lapsevanemate käsiraamatut.