Ajalugu

Johannese Kool on 1989. aastal kodanikualgatusena rajatud üldhariduskool. Meie esimeseks koolihooneks oli eesti kooliuuendaja Johannes Käisi sünnikodu Rosma külas. Tänaseks tegutseb selles majas meie lasteaed.

1992. aastal alustasid lapsevanemad omaalgatuslikult uue koolihoone ehitamist, mille oli heategevuslikus korras projekteerinud kooli lapsevanem arhitekt Marika Saks. 1990. aasta sügisel tööd alustanud kool kasvas 1999. aastaks põhikooliks. See maja näeb täna välja selline nagu näha alloleval pildil.

Kuna lapsi tuleb järjest juurde, siis sõlmisime 2013 aasta sügisel Põlva vallavalitsusega koostööleppe, mille alusel saime järgnevaks 14 aastaks meie käsutusse Eesti ühe kauneima koolimaja –  Himmaste koolimaja.